generální opravy kompresorů 

10. 2. 2023

Generální opravy kompresorů 

Kompresory Atlas Copco zvládají práci v nejnáročnějším prostředí, i tak je ale pravidelná údržba kompresoru stěžejním faktorem pro zachování funkčního a účinného provozu. Kromě preventivních servisů i potřebných větších zásahů a oprav kompresorů je vhodné po určité době provozu provést i generální opravu kompresoru. 

Jak probíhá generální oprava?

Celý proces začíná u klienta. Kompresor vyřadíme z provozu a pak se buď celý, nebo částečně rozebraný, převeze k nám do servisní dílny. Následuje repase soustrojí elektromotoru a šroubového bloku, repase ventilů, výměna filtrů, vyčištění, opětovné složení a odzkoušení kompresoru, následná instalace u klienta a uvedení do provozu. Pokud ve vašem provozu nemáte záložní kompresory a nechcete během generální opravy dělat odstávku, není problém zapůjčit kompresor náhradní. 

Porovnání před a po

Pro lepší představu, jak může srdce kompresoru vypadat před a po generální opravě, tu máme příklad z naší práce. Na fotkách můžete vidět kompresor Atlas Copco GA55FF, na kterém byla provedena generální oprava po 8 letech provozu.