ideální kompresor pro dílenský provoz nebo malou kovovýrobu

8. 4. 2022

Ideální kompresor pro dílenský provoz nebo malou kovovýrobu

Pístový nebo šroubový? Toť otázka. Byznys jen vzkvétá, objem výroby se zvětšuje a najednou zjišťujete, že vám starý pístový kompresor nestačí, ale velký šroubový kompresor zatím není třeba. Co teď? Přesně pro vás si v Atlas Copco připravili řadu šroubových kompresorů G 2-7, které jsou oprávněně označovány jako špičkové dílenské kompresory. Jsou to nejmenší rotační šroubové kompresory v portfoliu Atlas Copco, ale svým výkonem strčí hravě do kapsy ostatní konkurenční hráče.

Spolehlivý, tichý a úsporný. 

První výhodou je jeho bezesporu vysoká spolehlivost. Kompresory G 2-7 mohou běžet 24h po celý týden i při okolní teplotě až 46 °C. Oproti tomu pístové kompresory potřebují ochlazovací cyklus a tak jsou schopné vyrábět stlačený vzduch pouze 70% požadovaného času. Pokud se bojíte nedostatečného vytížení a kondenzace vody v oleji během nízkého používání, je zde možnost dovybavení kompresoru ohříváním oleje. Volitelné ohřívání oleje zabraňuje kondenzaci při nízkých zatíženích a zvyšuje tak spolehlivost při nepravidelném provozu.

Druhou výhodou šroubového kompresoru G 2-7 je jeho nízká hladina hluku. Kompresor pracuje díky šroubovému elementu s nízkými vibracemi při 61-67 decibelech, což je o 20 decibelů méně, než u pístových kompresorů. Není tak třeba samostatná kompresorovna a nebo odhlučnění. Pro lepší pochopení si můžete představit váš běžný pracovní den na dílně. Jeden den na vás bude po celý den někdo běžně mluvit a druhý den na vás budou ostatní celý den křičet. V jakých podmínkách se vám bude pracovat lépe? 

Dalším hlavním benefitem je úspornost. Šroubové kompresory Atlas Copco jsou díky vyspělému šroubovému elementu a motoru s vysokou účinností výrazně výkonnější v porovnáním s pístovými kompresory a zajistí vám také menší spotřebu elektřiny. Další směr ve kterém můžete ušetřit je přídavná filtrace. Kvalita stlačeného vzduchu je často kritickým faktorem, který ovlivňuje konečnou kvalitu finálního produktu. Vždy je samozřejmě možnost přikoupit doplňkové filtry, ale šroubový kompresor G 2-7 vám tyto starosti a náklady často ušetří. Šroubové kompresory Atlas Copco G 2-7 byly vyvinuty s požadavkem na nejvyšší možnou kvalitu vzduchu u olejového kompresoru. Při porovnání koncentrace oleje ve stlačeném vzduchu má pístový hodnotu koncentrace 30 ppm a šroubový od Atlas Copco méně než 5 ppm.

Pro porovnání s konkurencí jsme si vybrali šroubový kompresor Atlas Copco s motorem 5,5 kW. Na grafovém vyobrazení můžete vidět, že co se týče výkonnosti jsou kompresory řady G 2-7 jedničkou na trhu! Sháníte spolehlivý kompresor do vaši výroby? Napište nám! Rádi s vámi vymyslíme ideální řešení pro vaše potřeby.