nová kompresorová stanice atlas copco ga 110 vsd ff

17. 7. 2017

Z důvodu optimalizace nákladů a navýšení spotřeby stlačeného vzduchu jsme pro našeho významného zákazníka dodali zařízení pro kompletně novou kompresorovou stanici. Kompresorová stanice se skládá především z nového šroubového kompresoru se vstřikem oleje Atlas Copco GA 110 VSD FF, který doplňuje dva starší kompresory o příkonu 75 kWh z nichž vždy jeden pracuje společně s novým kompresorem. Díky novému složení se odstraní veškerý chod kompresorů ve volnoběhu a výrazně sníží provozní náklady.

Kompresor Atlas Copco GA 110 VSD FF je vybaven frekvenčním měničem pro umožnění plynulé regulace, integrovaným kondenzačním sušičem, rekuperací pro využití odpadního tepla a dálkovým monitoringem  s hlášením servisu a případných poruch na email a sms SMARTLINK. Výkonnost nového kompresoru je až 415 l/s při 6,5 bar. Kompresorová stanice je dále doplněna o filtraci stlačeného vzduchu a separátorem pro likvidace kondenzátu ATS.

Roční úspora provozních nákladů díky optimalizaci kompresorové stanice je nezanedbatelných 200 MWh. Dále je možné díky instalovanému zařízení pro využití odpadního tepla ER získat až 648 MWh pro ohřev teplé vody umýváren čí vytápění vnitřních prostorů což přinese další úspory nákladů a výhodnou návratnost investice.