nové inovativní šroubové kompresory atlas copco

21. 11. 2018

Nové řady kompresorů Atlas Copco GA11+-30 & GA 90+-160 (VSD+)

Do rodiny kompresorů Atlas Copco přibyly na podzim roku 2018 dvě nové řady kompresorů, které dále upevňují vedoucí postavení značky Atlas Copco v oblasti kompresorové techniky. Nové kompresory znovu posouvají celé odvětví vpřed, díky unikátní technologii, dlouhodobě snížit spotřebu energie, zvýšit spolehlivost a zajistit nejnižší možné celkové náklady vlastnictví kompresoru.

Inovovaná řada GA11+-30

Šroubové kompresory GA 11+ až 30 se vstřikováním oleje jsou dostupné ve verzích 11 kW, 15 kW, 18 kW, 22 kW, 26 kW a 30 kW. Jedná se o špičkové, efektivní a spolehlivé vzduchové kompresory pro pracoviště, které minimalizují celkové náklady na vlastnictví. Tyto vzduchové kompresory jsou zkonstruovány tak, aby odolaly nejdrsnějším podmínkám prostředí a současně poskytovaly tichý provoz. Kompresory jsou standardně vybaveny elektromotorem třídy IE4, který ještě více snižuje spotřebu energie a zvyšuje účinnost.

Odkaz na video:

https://www.youtube.com/watch?v=gvxB-eZb7WA

Nová řada GA 90+-160 (VSD+)

Šroubové kompresory GA 90+-160 (VSD+) jsou stacionární vzduchem, nebo vodou chlazené jednostupňové šroubové kompresory se vstřikem oleje, které se vyrábějí ve verzích od 90 kW do 160 kW. Kompresor je poháněn olejem chlazeným trojfázovým elektrickým motorem s permanentními magnety o účinnosti převyšující třídu IE4. Šroubový element je spojen přímo s elektromotorem. Tato řada kompresorů se vyznačuje mimořádnou účinnosti snižující provozní náklady. Řada GAVSD+ je navíc vybavena frekvenčním měničem Atlas Copco NEOS®, který v kombinaci s elektromotorem s permanentním magnetem snižuje spotřebu energie v průměru o 50% i v nejnáročnějších provozních podmínkách. 

Odkaz na video:

https://www.youtube.com/watch?v=tbILWxNCnc8

Nová řídící jednotka Elektronikon® Touch s vizualizací kompresoru

Obě nové řady kompresorů Atlas Copco GA11+-30 a GA90+-160 (VSD+) jsou vybaveny řídící jednotkou nové generace Elektronikon® Touch. Tato řídící jednotka vám nabízí intuitivní snadno použivatelné ovládaní pomocí dotykové obrazovky. Řídící jednotka Elektronikon® Touch rovněž přináší širokou škálu řídících a monitorovacích funkcí, které umožňují zvýšit účinnost a spolehlivost kompresoru zásluhou mnoha vestavěných pokročilých řídících algoritmů. Další předností je již standardní vybavení dálkovým monitorování SMARTLINK®.