vsdˢ - kompresor budoucnosti, který vám pomůže ušetřit elektřinu

18. 10. 2021

VSDˢ - Kompresor budoucnosti, který vám pomůže ušetřit elektřinu

Ceny energií v poslední době neúprosně rostou. Odpovědí na tento nárůst nákladů  jsou nové úsporné kompresory Atlas Copco VSDˢ. Novinka, kterou bychom vám dnes chtěli představit, má za cíl se zaměřit na snížení spotřeby energie a zajistit trvale udržitelné řešení pro zvýšení produktivity.

Při investici do kompresorů rozhoduje v dnešní době mnoho faktorů a může být těžké se v nabídce vyznat. Co je ale důležité pro všechny je ušetřit elektřinu, čas, náklady a zároveň se bere větší ohled na ekologii a dopad na životní prostředí. Kompresory s technologií VSDˢ od Atlas Copco vám pomohou se všemi zmiňovanými faktory.

 

S úsporou energie až 60% ve srovnání s modely s pevnými otáčkami je GA 22-37 VSDˢ energeticky nejefektivnějším kompresorem na trhu.

Kompresory VSDˢ, s úsporou energie až 60% ve srovnání s modely s pevnými otáčkami, jsou energeticky nejefektivnějším kompresorem na trhu. Je to díky nově vyvinutému šroubovému elementu který je poháněn FASR elektromotorem třídy IE5.  Další inovací je frekvenční měnič Neos Next, který dokáže regulovat výkon kompresoru na základě spotřeby vzduchu a je vyvinut speciálně pro použití v kompresorech. To vše vede k úsporám energie a zároveň snižuje ekologickou stopu. Úspory zvyšuje také systém rekuperace energie VSDˢ, jelikož umožní zpětně využít až 80% energie, které kompresor spotřebuje pro svou funkci.

Kompresory od Atlas Copco řady VSDˢ navazují na již existující řady VSD a VSD+. Všechny tyto řady vynikají díky použitým technologiím. Kompresory nabízejí řídící jednotku Elektronikon® Touch, což je dosud nejpokročilejší jednotka společnosti Atlas Copco. Jednotka pracuje spolehlivě i v náročných podmínkách, kdy vám zajistí maximální výkon kompresorů a pomůže optimalizovat intervaly údržby. Je také uživatelsky přívětivá a díky vícejazyčnému displeji s jasnými piktogramy a servisním indikátorem.

Další výhodou kompresorů je volitelný monitorovací systém SMARTLINK, díky kterému můžete na chod kompresoru dohlížet kdekoliv, kde máte mobilní zařízení a připojení k internetu. Máte tak zaručený optimální chod kompresoru a upozornění na potencionální problémy získáte ještě dříve, než se to stane problémem opravdovým.

Kompresory také používají komunikační technologii OPC UA, díky které si všechna průmyslová zařízení vzájemně porozumí. Technologie zajišťuje i bezpečnost, jelikož “jazyk”, který stroje používají pro komunikaci, je šifrovaný a chrání počítače před hackery. Technologie vám zároveň usnadňuje sběr dat z nejrůznějších strojů a optimalizuje provoz.