využití bezolejových kompresorů

26. 1. 2022

Využití bezolejových kompresorů

Potřebujete precizně čistý stlačený vzdchu a uvažujete o bezolejovém kompresoru? Jsme tu pro vás, abychom vám s výběrem poradili.

Kde jsou potřeba?

Bezolejové kompresory nejčastěji najdeme tam, kde je čistota stlačeného vzduchu kritickým faktorem výrobního procesu a finálního výrobku. Může se zdát, že bezolejové kompresory patří pouze do potravinářství, lékařství a farmacie. Své využití však najdou i v oblasti automotive, elektrotechnickém průmyslu, při lakování, ve výrobě obalových materiálů a v dalších průmyslových oblastech.

Bezmazná kompresorová technologie od společnosti Atlas Copco vám pomůže vyvarovat se nákladné výměně filtrů, sníží náklady na úpravu kondenzátu a omezí energetické ztráty způsobené tlakovými ztrátami filtrace. Oproti běžným filtrům pro úpravu stlačeného vzduchu, které je možné doplnit za olejem přimazávaný kompresor, jsou bezolejové kompresory spolehlivější a neohrozí vaši výrobu nebo finální produkty. Bezolejové kompresory Atlas Copco také získali jako první na světě certifikaci třídy “0” dle ISO 8573-1 pro čistotu stlačeného vzduchu bez oleje. Zajišťují tak výrobu se 100% bezolejovým stlačeným vzduchem.