Rozvody vzduchu

Systém rozvodů médií, jako jedinečný produkt, na český trh dováží výhradně společnost EQOfluids. Tento systém hliníkových rozvodů se vyznačuje vysokou variabilitou a jednoduchou montáží.

Výhody řešení EQOfluids

Energetické úspory

Dokonalá těsnost potrubí odstraňuje nežádoucí úniky, které způsobují vyšší vytížení kompresoru.

Například netěsnost v systému stlačeného vzduchu při tlaku 7 bar a o průměru 3 mm odpovídá ročnímu množství nevyužité energie dosahujícímu až 42 000 kWh.

Snadná a extrémně rychlá montáž

Potrubní systém do průměru 90mm stačí lehce utáhnout pomocí klíče. Velmi snadná manipulace tedy snižuje nutný čas montáže na minimum.  Pro dotažení větších průměrů než 90 mm postačí běžný stranový a inbusový klíč.

Široká škála použití

  • Potrubí je dodáváno v průměru 20-160mm
  • Tlaková řada od 16 až po 200 bar, případně vakuum -0,87 bar
  • Možnost použití pro dopravu různých druhů médií jako např.: stlačený vzduch, dusík, voda, požární voda, vakuum, olej a jiné
  • Vnější povrch hliníkového potrubí je lakovaný práškovou barvou o zaručené tloušťce barvy 60 µm, vnitřní povrch trubek je fosfátovaný

Unikátní utahovací systém

Fitinky systému EQOfluids jsou vybaveny patentovaným zářezným kroužkem, který zaručí snadné utažení a dokonalou těsnost potrubí. V případě potřeby přesunu či úprav rozvodů může být potrubí demontováno a znovu použito bez jakéhokoliv poškození.

Vysoká světlost potrubí

Systém rozvodů EQOfluids má v porovnání s jinými systémy větší vnitřní průměr potrubí, což umožňuje použití menšího vnějšího průměru pro zajištění stejného průtoku.
Následně se uspoří náklady na investici, montáž, kotvící materiál a v neposlední řadě na prostor.

Snadné vytvoření dodatečných odběrových míst 

V sortimentu EQOfluids jsou odbočky, které lze umístit kdekoliv na již vytvořený rozvod médií bez nutnosti zasahování do stávajícího rozvodu. Pro vytvoření odběrového místa je potřeba pouze utáhnout sponu a vyvrtat otvor.

Garance

Záruka výrobních vad potrubních systémů EQOfluids je 10 let od instalace.