ÚPRAVA STLAČENÉHO VZDUCHU

Používaný stlačený vzduch musí být suchý a čistý. Vlhkost může způsobit korozi v potrubí, předčasnou poruchu pneumatického vybavení nebo znečištění výrobku. Kondenzační a adsorpční sušiče odstraňují vlhkost ze stlačeného vzduchu se snížením rosného bodu až na – 70°C. Filtry stlačeného vzduchu účinně snižují obsah všech typů nečistot v proudu stlačeného vzduchu pro ochranu vašich investic, vybavení a procesů.

 

Úprava stlačeného vzduchu a likvidace
kondenzátu Atlas Copco

Filtry pro kvalitu vzduchu Atlas Copco

 • Filtrace Atlas Copco
  Filtry DD+, DDp+, PD+, PDp+ a QD+ společnosti Atlas Copco účinně snižují obsah všech typů nečistot v proudu stlačeného vzduchu pro ochranu vašich investic, vybavení a procesů.
 • Nízké náklady na energii
  Sortiment filtrů navržených pro maximální odstranění nečistot nabízí významné úspory energie díky optimální dráze průtoku vzduchu s nízkým odporem. Pečlivě navržené kryty a vložky filtru zajišťují minimální tlakovou ztrátu.

 • Vysoká spolehlivost 
  Vysoce výkonná jádra filtru z nerezové oceli zajišťují vysokou odolnost vložek. Ochranný papír brání přímému styku filtračního materiálu a nerezového jádra filtru.

 • Vysoká účinnost 
  Nejvyšší kvalita filtračního materiálu v řádně složeném vrstveném provedení zajišťuje extrémně vysokou účinnost filtrace, nízkou tlakovou ztrátu a dlouhou životnost vložky. 

Kondenzační sušiče Atlas Copco

Kondenzační sušiče odstraňují vlhkost ze stlačeného vzduchu se snížením rosného bodu až na +3 °C. Jsou vysoce energeticky účinné, jejich instalace je snadná a ve své třídě patří k výrobkům, které jsou nejtišší a nejšetrnější k životnímu prostředí. Nejdůležitější však je, že dodávají suchý vzduch pro ochranu tlakovzdušného systému a finálních výrobků.

 

 • Maximální úspory energie 
  Kondenzační sušiče společnosti Atlas Copco jsou vybaveny energeticky úspornými vlastnostmi, které omezují množství uvolněných skleníkových plynů. Začleněním jedinečné technologie výměníku tepla a ovládání úsporného režimu sušiče FD zajišťují nízký pokles tlaku, obvykle do 0,2 bar, a minimální spotřebu energie. Varianty s frekvenčním měničem (VSD) nabízejí další úspory energie automatickou úpravou odběru energie přesně dle aktuální spotřeby. 

Adsorpční sušiče Atlas Copco

Adsorpční sušiče společnosti Atlas Copco regenerované suchým vzduchem chrání systémy a procesy uživatele. Jejich robustní konstrukce zajišťuje, že pracují naprosto spolehlivě a zaručují konstantní a stabilní rosný bod při plné zátěži i krátkodobém přetížení. Výsledkem je suchý a čistý stlačený vzduch pro širokou škálu průmyslových aplikací. Technologické inovace zajišťují spolehlivou a nákladově efektivní výrobu vzduchu. Sušiče jsou k dispozici v několika velikostech se zaručeným rosným bodem až −40 °C (volitelně −70 °C). Dodávají se ve skříni s krytím IP54.
 

 • Maximální úspory energie
  Sušiče  jsou vybaveny funkcemi pro úsporu energie, které snižují množství skleníkových plynů. Nízká tlaková ztráta, méně než 0,2 bar (2,9 psi), snižuje náklady na spotřebu elektrické energie. Snímání a řízení rosného bodu upravuje spotřebu energie podle skutečného zatížení sušiče. 

Odlučovače kondenzátu/separátory Atlas Copco

Odlučovače kondenzátu OSD a OSC společnosti Atlas Copco v kondenzátech účinně odlučují olej od vody. Neškodná voda se vypouští, olej se likviduje způsobem šetrným k životnímu prostředí. Zařízení pro úpravu kondenzátu OSD je plně integrováno do kompresoru a snižuje náklady na instalaci i její složitost. Samostatné jednotky OSC jsou schopny odlučovat všechny druhy kondenzátu z kompresorů všech technologií a zajistit nesrovnatelný výkon a spolehlivost s minimální potřebou údržby.

Úprava stlačeného vzduchu
a likvidace kondenzátu ATS

Filtrace ATS

Stlačený vzduch obvykle obsahuje vysokou koncentraci prachu, oleje, vodu a jiné nečistoty. Tyto kontaminanty mohou být příčinou nákladné odstávky výroby a případné opravy poškozených zařízení. Řada filtrů stlačeného vzduchu FGO byla navržena pro účinné odstranění těchto problémů, filtry jsou vyráběny pro všechny velikosti od filtrů pro malé průtoky 34 m³/h až po velké přírubové filtry s maximálním průtokem 30 000 m³/h.
 

Hlavní charakteristiky filtrů:
 

 • Nízká tlaková ztráta
 • Filtry jsou vhodné pro použití ve všech aplikacích stlačeného vzduchu a se všemi druhy kompresorů
 • Vhodnost pro minerální, syntetický, ale i bezolejový stlačený vzduch
 • Bez obsahu silikonu (žádné barvy pro úpravu vnitřních částí filtrů), pro zamezení potencionální koroze je pouzdro chromátované.

Adsorpční sušiče ATS

Adsorpční sušičky HGO suší stlačený vzduch až po rosný bod -40°C a -70°C dle normy ISO 8573-1 CLASS 1. Adsorpční sušičky HGO  a HGL jsou kompaktní zařízení připravená k zapojení. Sušičky mají již v základu zabudované filtry na přívodu a vývodu stlačeného vzduchu pro ochranu sušiče i pro zamezení kontaminace systému stlačeného vzduchu. Zařízení je vyráběné pro efektivní a spolehlivé sušení pro průtoky od 40 m³/h až do 640 m³/h.

Odlučovače kondenzátu/separátory

Během výroby stlačeného vzduchu vzniká vodní kondenzát. Množství kondenzátu závisí na výkonnosti kompresorů a délce chodu. Tento kondenzát nemůže být vypuštěn do kanalizace a musí být zlikvidován oprávněnou firmou, která provádí ekologickou likvidaci nebezpečných kapalin. ATS vyvinulo separátory OWS, které zachycují nebezpečný odpad z kondenzátu, přefiltrují jej a  kondenzát může být následně bezpečně vypuštěn do kanalizace.